نقش پنهان زن1

ساخت وبلاگ
چکیده : نقش پنهان زن - قسمت 1 نسبت حضرت زهرا س به پیامبر بسیار روشن است و پیامبر متصل به وحی است و سخنی ا... با عنوان : نقش پنهان زن1 بخوانید :

نقش پنهان زن - قسمت 1

نسبت حضرت زهرا س به پیامبر بسیار روشن است و پیامبر متصل به وحی است و سخنی از روی هوای نفس نمی گوید . چنین شخصیتی به حضرت زهرا می گوید فداها ابوها ، نه یک بار نه دو بار بلکه مکرر این را می گوید . پیامبری که همه ی عالم باید فدایش شوند می فرماید من فدای فاطمه س شوم . رابطه ای که پیامبر با حضرت زهرا داشته روشن هست ولی پر از رمز و راز بوده است . حضرت زهرا س هر وقت به نزد پیامبر وارد می شدندپیامبر برمی خاستن و جای خود را به فاطمه س می دادند و بعد مقابل ایشان می نشستند . این رفتارها را ساده تحلیل نکنید و آن را تنزل ندهید.من از شما سوال می کنم اگر مقام معنوی بالای فاطمه س نبود به صرف اینکه دخترش هست یا به صرف اینکه قرار است مدافع امیرالمونین باشد که البته این هم مقام بلندی است ، این همه مهر و محبت از سوی پیامبر ص دریافت می کرد ؟ واقعا اینطور نیست ، آدم ظاهر قصه را که نگاه می کند چیزی نمی تواند بفهمد جز اینکه بگوید این یک سر(راز) هست . رابطه فاطمه س با خدا هم اگر بخواهیم توضیح بدهیم همین یک جمله کافیست که جبرئیل امین مکرر بر ایشان وارد می شده است .

حضرت امام ره می فرمودند اگر حضرت زهرا س مرد بودند پیامبر می شدند چون شئون پیامبری را داشتند . رابطه حضرت زهرا با پیامبر ، ائمه و خدا دیدیم حالا رابطه ایشان را با هستی ببینیم . شب قدر ،شب مقدرات عالم است . در روایات داریم که راز شب قدر حضرت زهراست . همینطور که رابطه های قبلی را نمیفهمیم این را هم نمی فهمیم و به خودمان حق می دهیم که نفهمیم . منتظریم تا در قیامت شاید راز این رابطه ها را بفهمیم .

ایشان هیچ مسئولیت خاص اجتماعی ندارند جز اینکه یک دختر است ،همسر است و مادر است . اما نقشش چقدر است ؟ آنقدر هست که باید جبرئیل امین تمام حوادث عالم تا قیامت را با تمام جزئیات برای ایشان گزارش دهد . سید النسا العالمین به این معنی نیست که ایشان فقط در بین زنان بالاتر است بلکه از مردها هم بالاتر است منتها نه بالاتری که قابل درک باشد . ما حتی مقام امامان معصوم را هم نمی توانیم درک کنیم . ولی مسئولیت اجتماعی امام را می توانیم بفهمیم . اما جایی که همه حتی عرفا هم گیر کرده اند و جوابی ندارند ، قدرت معنوی و نقش حضرت زهرا هست .

این قسمت هاصحبت های استاد پناهیان درمورد نقش پنهان زن است

یار غائب,چت روم مذهبی,چت یارغائب,چت یار غائب,چت روم مذهبی یار غائب,چت روم یار غائب,سایت فرهنگی مذهبی یار غائب,چت یارغائب,...
نویسنده : عنکبوت بازدید : 110 تاريخ : دوشنبه 26 آبان 1393 ساعت: 10:32